Kurumsal

KURULUŞ

Yaklaşık yarım asır önce, sektörün öncüsü olmak, Plastik sektöründe Türkiye ve ihracat pazarlarına yön veren güçlerden biri olmak amacıyla İstanbul’ da kurulmuştur.

HEDEFLERİMİZ / İLKELERİMİZ

- Varolan etik değerlerimize bağlı kalarak faaliyetlerimize odaklanmak,
- Plastik Mutfak Ürünleri, Banyo, Ev Gereçleri, Temizlik Ürünleri, Bebek Ürünleri ve Kişisel Bakım kategorilerinde en kaliteli, şık ve pratik ürünleri üretmek,
- Türkiye ve yurtdışı ülke pazarlarında yaygın bulunurluk sağlamak, üretimde kalite ve hizmette devamlılık sağlamak,
- Müşterilerimiz, iş ortaklarımız, çalışanlarımız için katma değer yaratmak, en temel ilkelerimizdir.

ÜRETİM

2017 yılında tamamlanan 30.000 m² kapalı alana sahip, teknolojik altyapısı, üretim ve depolama kapasitesi, ileri teknoloji makine parkuru açısından sektörün en donanımlı tesislerinden birine sahip olan firmamız, konusunda uzman yüzlerce personeli ile üretim faaliyetlerini sürdürmektedir.

SATIŞ - PAZARLAMA

Akay Plastik yurtiçi pazarının öncülerinden olup ülke genelinde yaygın satış kadrosu ile tüm bölgelerde saygın müşterileri ile güçlü bir ticari ilişki sürdürmektedir. Asya’ dan Amerika’ya, Uzak Doğu’ dan, Türki Cumhuriyetlere, Avrupa’ dan Afrika’ ya, Balkanlardan Çin’ e kadar geniş bir coğrafyada 60’ ın üzerinde ülkede bulunan iş ortaklarına düzenli, sağlıklı ve karşılıklı verimlilik içeren satış - pazarlama faaliyetlerinde bulunmaktadır. Uluslararası müşterilerimizle ticaretimizi geliştirmek ve yeni ürünlerimizi beğenilerine sunmak amacıyla Ambiente, Kanton, Zuchex fuarlarına katılım sağlamaktadır.

KALİTE ANLAYIŞIMIZ

Ürün ve hizmetlerimizin denetim ve değerlendirmelerinin yapılarak sürdürülebilir üstün kaliteye sahip olması önceliklerimizden olup,
- Tescilli “Bee Home” markamıza ait tüm ürünlerimize ait üretim prosesleri düzenli olarak iç ve dış denetim süreçlerine tabidir.
- Kurumsal yapımız ISO ve TSE belgelerimizle,
- Ürünlerimizin sağlığa uygunluğu Tarım Bakanlığı sertifikalarımızla,
- Teknik kalite standartlarımız başta Sedex, TÜV Rheinland, Intertek, SGS, Breau Veritas olmak üzere uluslararası değerlendirme kurumları raporları ile değerlendirilerek tescillenmiştir.

AMAÇ

Yeniliklere ve gelişime açıklık, etkin karar alma süreçlerimiz ile kalitede ve hizmette devamlılık sağlamak, sektöre öncülük eden uzman kadrolarla çalışmak ilkelerimizle;
Akay Plastik olarak Türkiye’ de ve tüm dünya ülkerinde saygınlığımızı geliştirmek amacıyla; Ürün ve hizmet kalitemizi geliştirmeye ve beğeninize sunmaya devam edeceğiz.